Robert Redford film per Lincoln

19/08/2009 10:35

Robert Redford i kthehet regjise. Ai do te drejtoje nje film mbi vrasjen e presidentit amerikan, Abraham Lincoln.

Historia ben fjale per vrasesin, John Wilkes Booth, nje aktor 26 vjecar i zhgenjyer nga lufta civile amerikane dhe per bashkepunetoren e tij Mary Surratt, nje mike e tij qe u vetevare ne 1865-en pasi refuzoi te tregonte emrat e bashkepunetoreve te vrasjes.

Top Channel