Bob Dylan, policia e ngaterron me nje hajdut

15/08/2009 17:55

Po shetiste ne qytet ne mes te shiut dhe pa asnje mjet identifikimi, por fakti qe eshte nje njeri i njohur e ka shpetuar nga prangat.

Behet fjale per kengetarin legjendar Bob Dylan, i cili po shikonte nga dritaret e nje shtepie te nxjerre ne shitje dhe kjo sjellje ka ngjallur dyshimet e banoreve te cilet kane thirrur policine. Forcat e rendit e kane shoqeruar deri ne hotel, por aty kane vene re se ndodheshin perballe Bob Dylan.

Kjo ngjarje ka ndodhur ne muajin korrik ne New Jersey dhe sipas CNN, Dylan u ka thene agjenteve se kishte nevoje per te marre pak ajer te paster, prandaj ai shetiste i vetem ne mes te shiut dhe pa dokumenta.

Top Channel