Jackson, britaniku Lester pretendon atesine e Paris

10/08/2009 09:25

Ka kaluar me shume se nje muaj nga vdekja e ish yllit te muzikes, Michael Jackson por lajmet per jeten private te tij vazhdojne te terheqin nje vemendje te madhe.

Kete here behet fjale per vajzen e tij Paris, ose me sakte per prejardhjen biologjike te saj. Ish ylli britanik Mark Lester deklaron per “News of The World” se ka dhuruar spermen e tij per nje femije qe kerkonte Michael Jackson.

“Ne vitin 1996 Michael Jackson me kerkoi nese mund t’i dhuroja spermen dhe une pranova”, shprehet 51 vjecari, protagonist ne komedine muzikore, “Oliver”.

Lester ka qene i lidhur nga nje miqesi e ngushte me Jackson, madje ai eshte edhe kumbari i femijeve Prince Michael e Prince Michael II. Per te vertetuar pretendimin e tij, Lester do kerkoje nje test ADN-je.

Top Channel