McCartney dedikon kenge gruas se Obames

03/08/2009 17:50

Ish pjestari i Beatles, Paul McCartney ne nje koncert ne Washington i ka dedikuar kengen “Michelle” zonjes se pare te Amerikes Michelle Obama.

Edhe pse kenga “Michelle” eshte nje nder kenget me te bukura romantike dhe me e preferuara nga fansat e Beatles dedikimi i kengetarit anglez per zonjen Obama eshte bere objekt ironizimi nga disa gazeta te perditeshme amerikane.

McCartney ia dedikoi kengen gruas se presidentit amerikan Barack Obama ne nje nje koncert te mbajtur te shtunen ne mbremje, perpara 100 mije personave ne Stadiumin e Washingtonit, FedEx.

Top Channel