Tani nuk ka me dyshime, faji per vdekjen e Michael Jackson do t’i vishet mjekut te tij personal.

Policia e Los Angelesit thote se Conrad Murray i kish administruar kengetarit një medikament anestezik shumë të fortë 24 orë përpara se ai të ndërronte jetë.

Ylli i pop-it duket se kishte kerkuar nje droge te forte qe ta ndihmonte te flinte gjume, por doza e dhene ka qene vdekjeprurese. Murray ishte me Jacko kur ai vdiq ne 25 qershor. Mjeku eshte bere subjekt i nje hetimi per vrasje pa paramendim.

Detaje te reja rreth gjendjes se Jackson zbulohen cdo dite. “The Times” shkruan se fundi se trupi i 50-vjecarit i ngjasonte me ate te nje plaku dhe ekipit te ndihmes se shpejte iu deshen me shume se 10 minuta per ta identifikuar si mbretin e pop-it.

Nga ana tjeter, “The Sun” thote se ndihmes-mjeket e gjeten te vdekur Michael Jackson, kur mberriten ne shtepine e tij dhe kerkuan ta deklaronin si te tille, por mjeku i tij Murray i ndaloi e kembenguli qe kengetari te dergohej ne spital.

Top Channel