Gripi i derrave shenon viktimen e pare ne Nju Jork

18/05/2009 09:35

Shenohet viktima e pare e gripit te derrave ne Nju Jork, e gjashta ne SHBA. Behet fjale per nje mesues 55-vjecar qe ndodhej i shtruar prej disa ditesh ne spital.

Autoritetet spitalore thane se pacienti merrte fryme me nje respirator artificial dhe kurohej me nje ilac eksperimentues.

Ai vdiq nga komplikacione te virusit H1N1. Perhapja e semundjes ka detyruar autoritetet te mbyllin perkohesisht tete shkolla ne Nju Jork.

Top Channel