Obama, takim me lideret e Lindjes se Mesme

12/05/2009 18:45

Jane caktuar nga Shtepia e Bardhe datat per vizitat e lidereve te vendeve te Lindjes se Mesme ne Uashington.

Lajmin e bejne te ditur mediat amerikane, sipas te cilave kryeministri izraelit Netanhyahu, presidenti egjiptian Mubarack dhe lideri palestinez Abu Mazen do te priten nga Barack Obama.

Sipas burimeve, takimet, te cilat do te zhvillohen te ndara, do te mbahen me 18, 26 dhe 28 maj.

Top Channel