Afganistan, kamikazi vret 12 civile

07/05/2009 15:45

12 civile afgane kane vdekur si pasoje e nje atentati vetevrases te kryer ne provincen e Helmandit, ne jug te Afganistanit.

Lajmin e bejne te ditur burime prane forcave lokale te sigurise, sipas te cilave nga shperthimi 17 persona te tjere kane mbetur te plagosur.

Sipas burimeve, atentati u krye nga nje kamikaz ne bordin e nje motociklete, i cili u versul ndaj nje autokolone te forcave afgane dhe atyre nderkombetare

Top Channel