Irani, Gates i kerkon ndihme Lindjes se Mesme

05/05/2009 16:35

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gates i ka kerkuar ndihme vendeve te Lindjes se Mesme per te ndalur programin berthamor iranian.

Sipas Gates, te gjitha vendet bashke mund te ndikojne tek politika e Iranit, ne menyre qe ky i fundit te ndale aktivitetin e tij.

“Per momentin mes Uashingtonit dhe Teheranit ka vetem kontakte, por jo dialog. Presim qe ne te ardhmen te kete dialog, duke pare politiken e re amerikane”, ka deklaruar Gates nga Kajroja.

Top Channel