Turqi, atentat ne nje dasme, 16 te vdekur

04/05/2009 23:15

Te pakten 16 persona kane humbur jeten dhe 20 te tjere kane mbetur te plagosur ne nje atentat ne nje dasme ne verilindje te Turqise.

Ngjarja e rende ka ndodhur ne nje krahine me mazhorance kurde.

Sipas mediave lokale, atentati eshte kryer nga disa persona te armatosur me bomba dhe automatike.

Top Channel