NATO, kreret e shtabeve mblidhen ne Bruksel

04/05/2009 18:10

Kreret ushtarake te NATO-s dhe te vendeve partnere, pervec Rusise, do te mblidhen te merkuren dhe te enjten e ardhshme ne Bruksel.

Behet fjale per te parin nga tre takimet e parashikuara cdo vit mes krereve te shtabeve te pergjithshem te Mbrojtjes se Aleances se Atlantikut te Veriut, autoriteti me i larte ushtarak i organizates.

Ashtu sic kishte njoftuar disa jave me pare, Rusia do ta bojkotoje mbledhjen ne shenje proteste per vendimin e NATO-s per stervitje ushtarake ne Gjeorgji.

Top Channel