Kamikazi 14-vjecar vret 7 persona

04/05/2009 13:35

25 persona kane gjetur vdekjen nga sulmet me bomba ne dy provinca ne Afganistan.

Nga shperthimi i nje bombe ne nje rruge ne Zabul kane mbetur te vrare 12 vete, shumica gra dhe femije. Ne nje tjeter shperthim humben jeten 6 punonjes te sigurise.

Ne provincen lindore Laghman shtate persona u vrane nga nje sulm kamikaz, njoftoi ministria e Brendshme. Sipas zyrtareve, eksplozivi u aktivizua nga nje 14-vjecar.

Top Channel