Angli, emigrantet: Duam te legalizohemi

04/05/2009 19:50

Mijera emigrante, mes te cileve shume shqiptare, kane manifestuar sot ne sheshin kryesor te Londres duke kerkuar legalizimin e tyre.

Ne proteste u mblodhen shume shoqata emigrantesh. Njera prej tyre gezon mbeshtetjen e kishes angligane dhe Parlamentit britanik dhe se bashku me keto institucione po i ben presion kryeministrit Brown per legalizimin e atyre emigranteve qe nuk kane bere krime.

Por nje zedhenese e Ministrise se Jashtme deklaroi se politika e qeverise ndaj emigranteve te paligjshem nuk ndryshon.

“Emigrantet ilegale qe jetojne ne vendin tone duhet te kthehen ne vendet e origjines”, ka deklaruar zedhenesja.

Top Channel