Irak, vriten tre ushtare amerikane

01/05/2009 11:55

Vriten tre ushtare amerikane ne Irak. Lajmi konfirmohet nga nje zedhenes i ushtrise amerikane. Ngjarja ndodhi ne provincen Al Anbar, ne perendim te vendit.

Nuk jepen me shume detaje per incidentin, por qe nga marsi 2003, ne Irak kane gjetur vdekjen 4281 ushtare. Provinca e Anbarit njihet si baze e militanteve sunite, qe kane lidhje me Al Kaedan.

Vetem dy dite me pare ne nje operacion kunder forcave armike, mbeten te vrare dy marinsa dhe nje marinar.

Top Channel