Aksidenti ne Holande, i qellimshem

01/05/2009 12:05

Aksidenti qe vrau 6 persona dhe plagosi 13 te tjere gjate nje parade te familjes mbreterore hollandeze, ishte i qellimshem.

Drejtuesi i automjetit qe goditi turmen eshte nje 38-vjecar qe ka pranuar se donte te vriste mbretereshen e vendit, Beatrix sepse kishte humbur shtepine, pasi nuk perballonte dot qirane.

Ai tentoi qe me makine te godiste autobusin e hapur ku ndodhej familja mbreterore, por nuk arriti dhe perfundoi duke u perplasur me nje monument dhe duke shkaktuar viktima mes turmes qe kishte dale per te pershendetur monarken, ne festen e pervitshme te saj.

Policia konfirmoi se sulmi ishte i paramenduar, ndersa mbreteresha Beatrix ka qene e tronditur nga kjo ngjarje.

Top Channel