SHBA, Lehman Brothers shet dy banka

17/03/2009 18:15

Kompania Lehman Brothers Holding ka ndermend te shese dy banka amerikane te kontrolluara prej saj.

Behet fjale per FSB-ne dhe per Woodlands Commercial Bank ne Jutah. Lajmin e ben te ditur agjencia “Reuters”, qe citon burime te aferta me kompanine.

Sipas burimeve, vendimi gjithesesi do te kaloje me pare nga nje gjykate, duke qene se disa dege te Lehman Brothers kane falimentuar per shkak te krizes financiare.

Top Channel