Kate Moss enderron Hollivudin

02/02/2009 12:35

Nga bota e modes, ne ate te kinemase. Kjo eshte endrra e topmodeles britanike Kate Moss, qe enderron te behet yll Hollivudi.

I dashuri i saj, pjesetari i “The Kills”, Jamie Hince, ia ka prezantuar modelen nje agjenti ne Nju Jork. 35-vjecarja duket e vendosur te ndjeke endrren e saj. Sipas nje burimi, Moss ka dashur prej kohesh te luaje ne filma, por edhe pse eshte nervoze, mendon qe kjo eshte rruga e duhur per te.

Perkrah saj eshte edhe regjisori Michael Figgis, qe do ta ndihmoje te realizoje nje film. Ai ka punuar me modelen ne vitin 2006 per fushaten publicitare te nje firme te njohur te linjave te brendshme dhe eshte habitur me menyren e pershtatjes se saj me kameran. B

urimi deklaroi per “News Of The World” se Figgis dhe Kate po punojne per nje projekt dhe ai po e ndihmon te takoje personat e duhur. Kate mendon t’i beje te dyja punet, pa lene menjane profesionin e modeles.

Top Channel