Inter bën gjithçka mirë në pjesën e parë në “Camp Nou”, i ndihmuar edhe nga një gol i shpejtë i Lautaro Martinez, por në fund është Barcelona ajo që feston fitoren dhe 3 pikët, falë një përmbysjeje mjaft të vuajtur, me protagonist uruguaianin Luis Suarez.

Suarez shënoi dy herë duke në portën e Handanovic duke shpëtuar Barcelonën nga një tjetër rezultat zhgënjyes.

Messi nuk shënoi por me asistin e dhënë në golin e fitores dhe me lojën e bërë u shpall lojtrai i ndeshjes me notën 9.5.

Suarez me dy golat e shënuar mori notën 8.7, nërsa lojtari më i dobët i ndeshjes ishte Skriniar me notën 6.2. Vlen për tu përmendur performanca e dobët e Griezmann, ku sot u vlerësua me notën 6.4.

Më poshtë do të gjeni notat për secilin lojtar:

Top Channel