Lajmi i fundit
Koronavirusi në Shqipëri/ 136 raste të reja, 6 humbje jete dhe 74 të shëruar në 24 orët e fundit
E hënë Pure perimesh dhe bizele

Nëse duam të humbim peshë lehtësisht pa e nisur me uri ditën, duhet të përqëndrohemi tek darka, pasi është vakti që na shëndosh dhe mbledh yndyrë në zonën e barkut.

Kaloritë që marrim gjatë vaktit të fundit të ditës zakonisht nuk digjen plotësisht, dhe gjithë energjia transformohet në rezervë.Prandaj na duhet darkë e lehtë, e pasur me perime, dhe proteina lehtësisht të tretshme.

Por kujdes! Të mos hash darkën nuk do të thotë se dobësohesh, por vendos trupin në një sforcim të panevojshëm.

Këto janë darkat dobësuese për gjithë javën, ndiqni galerinë

FOTO GALERI
2/7
Të martën Supë perimesh dhe pulë

Top Channel