Ndodh në Spanjë! E reja pi kafen e mbushur me insekte nga makineria në aeroport, tashmë po lufton për jetën në spital (Fotot)

26/04/2024 16:55

Një vajzë e re raportohet se është sëmurur rëndë pasi kishte pirë një kafe nga një atomat shitjeje në aeroport, teksa pa me vonesë se pija ishte e mbushur me insekte, shkruan rrjeti Metro.co.uk.

21 vjeçarja që raportohet se punon për një kompani ajrore kishte blerë kafenë nga makineria në aeroportin Son Sant Joan në Palma të Spanjës, sipas disa mediave britanike.

Pasi e ktheu disa herë ajo kishte ndjerë shijen e çuditshme, dhe kur pa brenda në gotë gjeti insektet që lëviznin nëpër të, shkruante rrjeti vendas Ultima Hora.

Më pas ajo raportohet e kishte pësuar një reaksion alergjik duke mbetur pa frymëmarrje dhe ishte dërguar në spital nga stafi aeroportit.

Familja e saj ka ngritur një ankesë ndaj aeroportit duke akuzuar për krim ndaj shëndetit publik për insektet që kontaminonin pijet e makinerisë.

Zyrtarët e aeroportit thanë se kanë nisur hetime dhe kontroll të makinerive të shitjeve në impiant.

FOTO GALERI
1/3
E reja piu kafen e mbushur me insekte nga makineria në aeroport dhe tashmë lufton për jetën në spital

Top Channel