Andres Iniesta ka marrë vendimin për të përfunduar aventurën e tij me Barcelonën dhe për të vazhduar karrierën në Kinë.

Në 30 qershor, mesfushori do të jetë zyrtarisht një futbollist i lirë dhe pritet që njoftimin zyrtar, sipas “AS”, ta japë pas finales së Kupës së Mbretit.

Ajo që nuk dihet akoma është skuadra me të cilën do të luajë nga 30 qershori e më tej. Mendohet se do të nënshkruajë një kontratë 3-vjeçare. Në kampionatin kinez, ndërkohë që do të luajë, do të krijojë edhe kampe futbolli për fëmijë.

Top Channel