Lilaj 7 - Një futbollist i kompletuar që dukej sikur i kishte munguar kësaj skuadre prej kohësh. Kandidat i fortë për titullar në skuadër.

Sabien Lilaj ishte një nga rikthimet më të këndshme të kombëtares shqiptare, teksa zhvilloi një ndeshje të shkëlqyer në Turqi, ku Shqipëria fitoi 2-3.

Gjithsesi, jo çdo gjë shkoi mirë për mesfushorin e Skënderbeut, pasi një dëmtim në dorën e djathtë, do t’i kushtojë atij qëndrimin përreth 3 javë larg fushave të lojës.

Mesfushori korçar ka futur na allçi dorën e djathtë dhe pjesën e parakrahut, ndërsa konfirmoi dëmtimin dhe mungesën të paktën deri në fund të muajit nëntor.

Ky është një lajm mjaft i keq për trajnerin Daja, që duhet të bëjë llogaritë pa njërin prej futbollistëve më të mirë dhe më në formë të skuadrës së tij.

Top Channel