I jepet lamtumira e fundit të madhit Ismail Kadare! Rama dhe bashkëshortja e tij marrin pjesë në homazhe

03/07/2024 12:04

I jepet sot lamtumira e fundit shkrimtarit Ismail Kadare, gjeniu i letrave shqip.

Në homazhet e zhvilluara në Teatrin e Operas dhe Baletit kanë marrë pjesë familjarë, miq, dashamirës dhe figura të larta të shtetit.

Lamtumirën e fundit ia ka dhënë edhe kreu i qeverisë Edi Rama, i cili ka marrë pjesë në homazhe bashkë me të shoqen, Linda.

 

Top Channel