Përcillet për në banesën e fundit këtë të mërkurë kolosi i letërsisë Ismail Kadare.

Homazhet po kryhen në ambientet e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, aty ku shkrimtarit të njohur po i jepet lamtumira e fundit.

Në fotot e siguruara nga LSA, shihet edhe bashkëshortja e tij, Helena Kadare dhe vajzat e saj, veshur në të zeza e me lot në sy.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel