Video e veçantë në ditëlindjen e fundit të Kadaresë, Timo Flloko interpreton poezinë e shkrimtarit më të madh shqiptar

02/07/2024 14:13

Shkrimtari më i madh shqiptar, Ismail Kadare u nda dje nga jeta në moshën 88 vjeçare. Të shumta kanë qenë ngushëllimet për të, nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, vendet europiane dhe përtej Atlantikut.

Së fundmi edhe Vera Grabocka e Timo Flloko kanë publikuar një video te veçantë me shkrimtarin e njohur të regjistruar në 28 janar 2024, në ditëlindjen e fundit të Kadaresë.

Në video, Timo Flloko interpreton poezinë “Kristal” të shkrimtarit të ndarë dje nga jeta.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vera Grabocka (@veragrabocka)

Top Channel