Nesër hidhet shorti i Conference League, Tirana dhe Shkëndija mund të përballen me Malishevën

17/06/2024 17:02

Këtë të martë në orën 16:00 në Nyon të Zvicrës do të hidhet shorti i raundi të parë kualifikues të UEFA Europa Conference League, me skuadrat shqiptare që do të mësojnë kundërshtarët e këtij raundi.

Skuadra e Tiranës është pjesë e Grupit 1 dhe kundërshtarët e mundshëm të “bardhebluve” të kryeqytetit për këtë raund janë:

FK Velez Mostar (Bosnjë Hercegovinë)

FC Torpedo Kutaisi (Gjeorgji)

FC Malisheva (Kosovë) 

FC Noah (Armeni)

FC Isloch Minsk Region (Bjellorusi).

Ndeshjet e këtij raundi të Conference League do të zhvillohen në datat 11 dhe 18 korrik, me datat dhe oraret e sakta që do publikohen nga UEFA më datë 21 qershor. Ndërsa vlen të theksohet se te lista e kundërshtarëve të mundshëm të Tiranës bie në sy se është një skuadër e Kosovës, Malisheva, teksa edhe Shkëndija mund të përballet me Malishevën./ Super Sport

Top Channel