I jepet sot lamtumira Fadil Canajt, ish-drejtorit të Policisë së Shtetit

06/08/2023 09:14

Sot organizohet sot ceremonia e lamtumirës për ish-Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Fadil Canaj.

Policia njofton se nga ora 10:00 deri në orën 12:00, të ditës së sotme, në hollin e Drejtorisë së  Përgjithshme të Policisë së Shtetit, do të zhvillohen homazhe.

Fadil Canaj, ish-drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, u nda nga jeta dje në moshën 72-vjeçare.

Në 40 vite karriere ne Policinë e shtetit, Fadil Canaj ka mbajtur poste të ndryshime si Shef i Policisë Durrës, drejtor i policisë Tiranë, Drejtor i përgjithshëm, zv. ministër i Brendshëm dhe shef kabineti i disa ministrave në vitet 2000-2005.

Top Channel