Prej kohësh në “orbitën” e Real Madrid, trajneri spanjoll rinovon kontratën

04/08/2023 16:45

Real Madrid ka nisur nga puna për të gjetur zëvendësuesin e trajnerit Carlo Ancelotti që në fundin e këtij sezoni do të mbyllë aventurën me “Los Blancos”, për të nisur një eksperiencë të re larg Europës teksa do të marrë përsipër kombëtaren e Brazilit.

I preferuari i madrilenëve është Xabi Alonso, një ish-futbollist i Realit dhe që ambientin e kryeqytetasve e njeh mjaft mirë.

Por, për të mbërritur te 41-vjeçari nuk është e lehtë pasi Xabi Alonso është aktualisht në krye të Bayer Leverkusen. Spanjolli po bën mjaft mirë te “Aspirinat” dhe jo më kot drejtuesit e klubit së fundmi njoftuan rinovimin e kontratës me Xabi Alonson.

Kontrata e vjetër skadonte pas 11-muajsh, por te Leverkusen ishin të bindur për kualitetin e ish-mesfushorit dhe nuk pritën gjatë për t’i rinovuar kontratën.  Në këtë formë, Alonso është bindur për akordin e ri dhe ka rinovuar me gjermanët deri në 30 qershor të vitit 2026./ SuperSport

Top Channel