Pas rreth një viti ndërprerje, më në fund Big Brother Vip nis edicionin e tij të dytë.

Emisioni i rekordeve dhe i emocioneve premton që edhe këtë edicion të mbajë peshë zemrat e publikut.

Personazhe të njohur publikë do të bashkëjetojnë me njëri-tjetrin duke treguar çdo aspekt nga përditshmëria e tyre.

Formula e spektaklit i vendos ata përballë publikut por edhe nën analizën e dy opinionistëve.

Arbër Hajdari konfirmohet nga produksioni se do të ulet sërish në karrigen e opinionistit por me një bashkëpunëtore të re.

Identiteti i saj mbetet për t’u zbuluar sonte gjatë mbrëmjes live, spektakël i cili premton shumë surpriza.

Top Channel