Chelsea në kërkim të një mbrojtësi, ishi i Barçës pranë “Bluve”

02/11/2022 10:16

Chelsea po vijon punën për përforcimin e skuadrës dhe londinezët kërkojnë ta bëjnë diçka të tillë që në merkaton e dimrit.

Mediet angleze bëjnë me dije se drejtuesit kanë nisur kontaktet e para për shërbimet e mbrojtësit të djathtë të Wolves, Nelson Semedo.

Ishi i Barcelonës ka hyrë në sezonin e tretë me “Ujqërit”, por në këtë sezon nuk ka gjetur hapësira dhe është i hapur për të ndryshuar skuadër.

Chelsea kërkon që portugezi të zbarkojë në Londër në formë huazimi deri në përfundimin e edicionit dhe më pas, në bazë të performancës së portugezit do të vlerësohet edhe blerja përfundimtare në merkaton e verës së ardhshme./ Super Sport

Top Channel