Cristiano Ronaldo i 20-ti, ja si është renditja poshtë top-10

17/10/2022 19:45

Topi i Artë prezantohet në këtë edicion të 66-të me një version të rinovuar.

Kalendari është modeluar sipas sezonit të futbollit evropian në vend të vitit kalendarik, gjithashtu juria e jep verdiktin e saj në bazë të rregullave më të qarta. Kush do të pasojë Alexia Putellas dhe Lionel Messin si fitues të Topit të Artë?

Ceremonia do të zhvillohet në “Théâtre du Châtelet”, në Paris, dhe do të prezantohet nga Sandy Héribert dhe Didier Drogba.

Cristiano Ronaldo më vendin e 20-të t renditjes së futbollistë për Topin e Artë. “Ylli” portugez nuk është përfshirë as në 10-shen më të mirë këtë edicion, pas një sezoni zhgënjyes me Mnchester United.

përket

Renditja jashtë top-10

11 – Heung-Min Son

12- Mahrez

13- Haller

14 – Leao

  1. – Fabinho

16 – Van Dijk

17 – Vlahovic

17 –  Lusi Diaz

17 – Casemiro

20 – Ronaldo

21 – Harry Kane

22 – Bernardo Silva

22 – Phil Foden

22 – Trent Alexander-Arnold

25- Mike Maignan

25 – Darvin Nunez

25 – Christopher Nkunku

25 – Joao Cancelo

25 – Antonio Ruediger

25 – Joshua Kimmich

*Dy a më shumë lojtarë që kanë të njëjtën kuotë pikësh, kanë të njëjtin numër rendor.

Top Channel