Shkëlqeu në finalen e Kupës së Italisë, kroati arrin marrëveshjen me Chelsea-n

13/05/2022 18:33

Ivan Perisic përgatitet për një përvojë të re larg futbollit italian. Anësori kroat mësohet se ka arritur marrëveshjen me Chelsea-n për t’iu bashkuar në përfundim të sezonit. Kjo do të thotë që nuk ka asnjë mundësi që të qëndrojë me fanellën zikaltër, edhe nëse i rritin pagën (aktualisht përfiton 4.5 milionë euro më sezon).

Perisic dhe blutë kanë rënë dakord për gjithçka: mungojnë vetëm ekzaminimet mjekësore dhe formalitetet e fundit për të ratifikuar transferimin e tij në Londër.

Në fund të ndeshjes së Kupës së Italisë me Juventusin, Perisic kishte vënë në pah fërkimin me drejtuesit e zikaltërve për rinovimin e kontratës. Kroati kërkonte 6 milionë euro në vit, ndërsa klubi i Interit ofronte 4.5. Diferenca duket shumë e thellë për t’u kapërcyer.

Edhe Juventusi kishte shfaqur interes për Perisicin, por tani duket se gjithçka është mbyllur, e ardhmja e tij do të jetë te Chelsea.

Top Channel