Te Bayerni prioritet për momentin nuk është rinovimi i kontratës së Robert Lewandowskit por zgjatja e bashkëpunimit me sulmuesin anësor Serge Gnabry, kontrata e të cilit me bavarezët ashtu si ajo e polakut skadon në verën e vitit 2023.

Bisedimet për rinovimin mes drejtuesve të Bayernit dhe Gnabry-t janë në një fazë shumë të avancuar dhe në momentin që futbollisti do të rikthehet në Munich nga grumbullimi me kombëtaren gjermane do të firmosë marrëveshjen e re me bavarezët deri në vitin 2025.

Pas Gnabry-t, radhën do ta ketë Robert Lewandowski.

Top Channel