Athinë, zjarri përfshin fabrikën e gazit! Gazetari Artur Bibe filmon ‘live’ shpërthimet

03/08/2021 18:31

Një fabrikë gazi është përfshirë nga flakët që kanë përfshirë zonën e Titoit, në periferi të Athinës.

Në videot që ka filmuar gazetari i Top Channel dëgjohen shpërthimet njëpasnjëshme, teksa zjarri vazhdon të përhapet.

Pas shpërthimit, fabrika e zjarrit është djegur tërësisht. Tymi po mbulon gjithë kryeqytetin grek. Zjarrfikësit, prej orësh po luftojnë me flakët, në përpjekje për të neutralizuar vatrat aktive. Autoritetet i kanë bërë thirrje banorëve të zonës që të largohen, ndërsa qytetarëve të Athinës, i është kërkuar të mos hapin dritaret dhe të qëndrojnë brenda banesave.

Top Channel