COVID në Itali/ 3,190 të infektuar dhe 20 humbje jete në 24 orët e fundit

02/08/2021 21:06

3,190 raste të reja me koronavirus nga 83,223 teste të kryera janë regjistruar në 24 orët e fundit në Itali.

20 qytetarë humbën jetën, 15 më shumë krahasuar me pesë që u regjistruan një ditë më parë.

Pranimet ditore në spitalet Covid, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, ishin 25, ndërsa pacientët me simptoma në repartet e zakonshme shkojnë në mbi dy mijë.

Top Channel