Maturantët nuk ndalin protestën, nga Ministria e Arsimit marshojnë drejt Kryeministrisë (FOTO)

13/06/2021 13:35

Me pankarta në duar maturantët kanë lënë Ministrinë e Arsimit dhe tashmë kanë marshuar drejt Kryeministrisë.

“Nuk ka dialog nuk ka negociata, plotësoni kërkesat se janë shumë të gjata”, me këto thirrje ka nisur për të ditën ditë radhazi protesta e maturantëve në Tiranë.

Arsyeja është zemërimi i madh që shkaktoi testim në matematikë, nga i cili dolën të zhgënjyer edhe nxënësit e ekselencës.

Ata paralajmërojnë se protestat e tyre do të vijojnë edhe në ditët në vijim dhe thonë se në rast nuk ka një reagim nga Ministria do të ketë një bojkotim të provimit pasardhës.

FOTO GALERI
3/14

Top Channel