​Rumania konfirmon 2.699 raste të reja me COVID-19

22/01/2021 17:42

Në Rumani, 2.699 raste të reja të koronavirusit u konfirmuan në 24 orët e fundit dhe 74 njerëz vdiqën, njoftoi selia e krizave në Bukuresht.

Që nga seksioni i fundit, 29.000 individë janë testuar, nga të cilët 23.712 ishin PCR dhe 5.899 ishin analiza të shpejta të antigjenit.

7.968 pacientë po trajtohen në spitalet në të gjithë Rumaninë, nga të cilët 997 janë në kujdesin intensiv.

Që nga fillimi i epidemisë në Rumani, 706.475 njerëz janë infektuar, nga të cilët 17.628 kanë vdekur.

Top Channel