Sëmundja e rëndë i merr jetën/ Vdes në moshën 57-vjeçare prezantuesi i njohur

30/10/2019 21:30

Prezantuesi i Shërbimit Botëror të BBC, Julian Keane ka vdekur në moshën 57 vjeçare, një vit pasi u diagnostikua me kancer e pankreasit.

Keane ishte një zë i njohur në radiostacionin global për më shumë se 25 vite.

Ai kishte prezantuar programin Newsday të rrjetit që nga fillimi i tij në 2012.

Prodhuesit e programit e përshkruanin atë si “të ngrohtë, të qetë dhe të sigurt në këmbë në studio”.

Kolegu i tij Joe Lynam e quajti Keane “një nga zërat më të mirë që do të dëgjosh ndonjëherë në Botë.

FOTO GALERI
3/5

Top Channel