Ushtari rus vdes 9 ditë pasi u rrop për së gjalli nga arusha

26/10/2019 13:14

Aleksei Invanoskvi, 36 vjeç, u sulmua egërsisht nga një arushë në ishujt e largët Kuri, të rusisë.

Arusha ishte duke mbrojtur dy këlyshët e saj kur e sulmoi ushtarin, duke i hequr skalpin e kokës, lëkurën e shpinës, si dhe duke i këputur njërën këmbë.

Viktima u dërgua menjëherë me helikopter në kryeqytetin e rajonit Juhzno Sakhalinsk, por pas nëntë ditësh përpjekje nga mjekët nuk arriti t’i mbijetojë plagëve.

FOTO GALERI
2/8

Top Channel