Arrestohet organizatori i masakrës së “Charlie Hebdo”. Nuk do ta besoni se ku

21/12/2018 08:18

Peter Cherif, i dyshuar si një nga organizatorët e masakrës në gazetën satirike “Charlie Hebdo” në janar të 2015 në Paris, është arrestuar në Xhibut.

Sipas “Marianne”, 36-vjeçari ishte mik i vëllezërve Kouachi, autorë të vrasjeve në redaksi.

I njohur si Abou Hamza, ai ishte në arrati që prej 2011 dhe ishte një nga terroristët më të kërkuar në botë.

Top Channel