Një person në Australi ka vrarë një njeri dhe ka plagosur dy të tjerë pas një sulmi me thikë në Melburn.

Sipas BBC, agresori, pasi dogji makinën e tij, goditi me thikë 3 vetë, duke vrarë njërin prej tyre. Ai u përpoq të godiste edhe një polic, por u qëllua me armë zjarri, duke u plagosur rëndë.

Nga hetimet e deritanishme nuk rezulton që ngjarja të ketë lidhje me terrorizimin.

Top Channel