Mesila Doda, Sekretare e Përgjithshme e PDIU-së, u shpreh në emisionin Open me gazetaren Eni Vasili se rasti i Xhisiela Malokut tregon se kemi një sistem të kontaminuar.

“Kemi një sistem të kontaminuar. Ai djali (Rexhep Rraja) doli nga gjyqi dhe tha “do ta shohim në votime”. Sistemi nuk është në shërbim të viktimës. Rasti tregon se nuk shkohet te institucionet po nuk pate mbrojtje politike. Nuk kemi shpëtim. Ky vend ka nevojë për normalitet. Të vijë dikush që nuk qeveris me hajdutë”, tha Doda.

Top Channel