Game of Thrones

“Froni i Shpatave”, seriali që transmetohet dhe në Top Channel është i nominuar 22 herë për çmimet Emmy.

Sezoni i shtatë i dramës fantastike është vlerësuar në kategorinë e dramës më të mirë, por dhe për aktorët, Peter Dinklage, Lena Headey, Dianan Rigg dhe Nikolaj Coster-Waldau.

Seriali ndiqet nga një tjetër dramë e HBO-së, Westworld dhe komedia show Saturday Night Live, ku të dyja së bashku kanë marrë 21 nominime.

FOTO GALERI
1/3
Game of Thrones

Top Channel