Lajmet kryesore të ditës, 16/06/2018 – Ora 16:00

16/06/2018 16:00

Një edicion i shkurtër informativ në faqen e web-it, me zhvillimet e deritanishme në vend, rajon, botë, sport e me gjerë. Për më tepër ndiqni videon:

LURË, RAMA U PREMTON RRUGËN
Në vizitën e tij në në Lurë kryeministri Rama ka premtuar ndërtimin e rrugës. Ai e vendosi fokusin te agroturizmi, si një mundësi e mirë për të dalë nga varfëria

TRANSPORTONIN PAKISTANEZË PËR 1200 EURO
Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga dy persona pasi kanë kaluar pesë pakistanezë nga Kakavija për ti dërguar në Itali. Transportimi kryhej kundrejt shumës 1.200 euro për person.

EMRI I RI I MAQEDONISË, KRITIKA NGA OPOZITA
Të dielen vendoset emri i ri Mqedoninë, por marrëveshja për emrin e ri, e arritur mes kryeministrit Zoran Zaev dhe homologut të tij grek, Alexis Tsipras, nuk është pritur mirë nga kampet opozitare të të dy vendeve

TRUMP PO NDAN FËMIJËT NGA PRINDËRIT
Administrata e president Trump ka marrë kritika, sepse po ndan fëmijët e emigrantëve nga prindërit. Rreth 2000 fëmijë emigrantë janë ndarë nga familjarët e tyre gjatë 6 javëve të fundit, në kufirin SHBA-Meksikë

NEYMAR: RONALDO-MESSI NGA TJETËR PLANET
Neymar mendon se është futbollisti më I mirë në botë, ndërkohë që sipas tij Cristiano Ronaldo dhe Messi janë dy futbollistë të një planeti tjetër.

Top Channel