Mes të rejave në Sallonin e Nju Jorkut spikat Genesis Essentia Concept, prototipi i Gran Turismo-s elektrik që fsheh një teknologji jashtëzakonisht të sofistikuar.

E prodhuar nga Hyunday, makina që sipas atyre që e kanë prodhuar ka një “elegancë atletike”, ka një çati pjesërisht transparente, që i jep një pamje spektakoklare.

Ka vend për 4 persona dhe një bagazh me hapësirë të bollshme.

Nuk ka shumë të dhëna për prestacionet e kësaj veture fantastike, por flitet se mund të arrijë vetëm për 3 sekonda nga 0 në 100 km/h.

FOTO GALERI
1/16

Top Channel