Konsiderohet si një nga modelet më ikonike të viteve ’90 dhe sot ajo feston një ditë të rëndësishme, 45 vjetorin e lindjes.

Bëhet fjalë për supermodelen Eva Herzigova, e cila karrierën e saj si modele e nisi në vitet 1990, duke u shndërruar në femrën më të pëlqyer të botës.

Eva është e njohur si imazhi i shumë firmave, e veçanërisht të atyre që ekspozonin të brendshmet.

Aktualisht supermodelja, e cila edhe pse ka tre fëmijë me sipërmarrësin Torino Gregorio Marsiaj, vijon të konsiderohet ikonë e modës.

FOTO GALERI
1/13

Top Channel