PVC-të, trendi i këtij sezoni “kundër shiut”

09/11/2017 11:46

Të përballosh me stil edhe shirat e vjeshtës nuk ka qënë kurrë kaq e lehtë, pasi moda është plot me plastikë dhe na çudit me veshjet dhe aksesorët me PVC transparente.

Pardesy, këpucë, çizme, madje edhe çantë e aksesorë, të gjitha në mënyrë rigoroze “kundra ujit”.

Materiali i papërshkueshëm nga uji në mënyrë të shkëlqyer kombinohet në kuptimin estetik dhe praktik. Ka qënë koleksioni Pranverë-Verë 2018 i Chanel, që ka nisur tendencën e PVC-ve, dhe shumë firma të tjera kanë konfirmuar këtë tendencë.

Në fotogaleri janë disa produkte të dobishme që ju duhen në ditët me shi.

FOTO GALERI
1/7
Valextra

Top Channel