“Corriere Della Sera” ka krijuar një galeri me foto nga viti që po lëmë pas, duke e titulluar “2016-ta në foto”.

Disa nga fotot tregojnë për ngjarjet më të rëndësishme të vitit, ndërsa të tjera janë zgjedhur nga skena prekëse.

Një koleksion fotosh të rëndësishme e të fuqishme, nga rikthimi i terrorizmi që goditi Europën gjatë këtij viti, masakra e Brukselit, rënia e qeverisë “Renzi”, si dhe vdekja e Fidel Castro-s.

FOTO GALERI
1/34
10 janar - Ndahet nga jeta David Bowie. Një grua duke vendosur lule në nder të tij në Brixton të Londrës.

Top Channel