Moska duket me të vërtetë fantastike gjatë stinës së dimrit.

Fotografja ruse Kristina Makeeva ka shkrepur disa foto në zona të ndryshme të qytetit për të treguar se sa e mrekullueshme është Moska në këtë periudhë të vitit.

Fotot janë bërë gjatë natës, ku dritat, arkitektura dhe bora krijojnë një kombinim të jashtëzakonshëm.

Këto pamje kanë bërë që Kristina të ketë në Instagram 178 000 ndjekës.

“Në Moskë, dimri është shumë i ashpër, por kjo periudhë e vitit është më e bukura sipas meje. Në qytetin tim ka shumë drita që rrinë ndezur gjithë natën, duke krijuar një atmosferë të mahnitshme”, shprehet fotografja.

FOTO GALERI
1/22

Top Channel