Mbetjet e mahnitshme nga Lufta e Dytë Botërore

06/12/2016 00:00

Imazhe fantastike nga ajri kanë treguar mbetje të Luftës së Dytë Botërore në Oqeanin Paqësor, të cilat janë të shtrira përmes pyjeve, brigjeve dhe ishujve të ndryshëm.

Mbetjet janë fotografuar në ishujt veriorë Mariana, ishujt Solomonë, dhe ishullin e Gurtë në Palau.

Pamjet përfshijnë tanke, traktorë, artileri, anije, madje edhe sende personale të ushtarëve si helmeta.

FOTO GALERI
2/28

Top Channel